Тиждень української мови та літератури у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №25 став для учнів та вчителів справжнім святом торжества поетичного слова та рідної мови. Аби залучити школярів до плідної та водночас корисної діяльності педагоги запропонували своїм вихованцям інноваційні прийоми й техніки, які близькі та цікаві учням.

Тому й серед видів позакласної роботи переважали квести, ігри, конкурси, відео презентації та ін...

Оскільки тиждень передував дню народження Великого Кобзаря, спрямованість цих активностей стала логічно орієнтованою на поглиблення знань про Тараса Григоровича Шевченка та популяризацію творчості поета. Так, школярі 5-6 класів провели конкурс читців-декламаторів поезії Т.Г.Шевченка, шестикласники влаштували мовно-літературний вояж, учні    7-х класів брали участь у літературному та фотоквесті,  команди 8-9 класів змагалися у виявленні найкращих знавців життєвого та творчого шляху генія, розрізненні фейкової та правдивої інформації про письменника. На бесіду зі старшокласниками було запрошено працівників Рівненського музею Уласа Самчука, які не лише розкрили грані таланту нашого земляка, а й розповіли про  Олену Телігу та Євгена Маланюка. Психолого-педагогічний семінар, що відбувся 10 березня, розпочався із літературної композиції, творцями якої стали учасники міського конкурсу читців-декламаторів поезії Т.Г Шевченка, -  Малишевська Анна та Карина Швед. Адже Шевченкове слово назавжди залишиться актуальним і пророчим, а сам поет нарешті відкриється своїм нащадкам по-новому, по-сучасному.

Любчик Н.Г.,

голова ШМО учителів-словесників ЗОШ №25