Хто не знає свого минулого,

той не вартий майбутнього

М.Рильський

Минають роки, надто швидко відлітають у вічність, а пам'ять залишається і зігріває людину, і в той же час рве душу на частини, коли вона згадує якісь події минулого.

76 років тому, 2 лютого 1944 року місто Рівне було звільнено від окупантів. Маловідомі сторінки того часу, які радянська пропаганда подавала лише у вигідному їй ракурсі, нині стають відомими завдяки старожилам та архівним матеріалам. Про ці події розповіли учням Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №25 працівники Рівненського краєзнавчого музею.

Неабияким відкриттям для учнів 9-Б класу стала історія діяльності під час війни Рейхскомісаріату «Україна», який розміщувався в Рівному, біографія його очільника Еріха Коха. Здивували деякі факти з його особистого життя.

Вихованці 9-В класу особливо зацікавилися історією сучасних вулиць, що були найбільш зруйнованими, долею рівненських євреїв, епізодами переслідування патріотів-націоналістів, особливо після 22 червня 1944 року.

Новиною для учнів 8-В класу були експонати часів Другої Світової війни: каски, планшетки, фляги для води та посуд для їжі, гігієнічне приладдя. Школярі змогли торкнутися цих предметів, розкриваючи таємниці історії. Адже ми маємо вивчати минуле, щоб не повторювати його помилок і впевнено крокувати вперед.

Рачковська М.М., Мартинюк М.А., Антончук М.В.,

класні керівники 8-В, 9-В, 9-Б класів ЗОШ №25